STUDENTSKÁ THÁLIE A KRÁL REBELŮ V GALA

Na Nové scéně Národního divadla byla 17. června 2016 předána ocenění mladým umělcům, kteří soutěžili v předem stanovených kategoriích Studentské Thálie. Zlatokop Henry obohatil a okořenil svým drsným humorem tuto prestižní uměleckou soutěž.

Motto Studentské Thálie 2016: „Umění je svoboda a hranicí svobody je odvaha“.

Herec Tomáš Valík již na začátku své herecké kariéry dokázal v pohádce O Janovi a jeho podivuhodném příteli oživit zakleté kameny. Nyní své zkušenosti zúročil. Pomohl jinému odborníkovi přes šutry (Zlatokopovi Henrymu) probudit úsměvy na tvářích přítomného obecenstva. Stal se kmotrem. Pokřtil a předal nový řád KRÁL REBELŮ 2016 studentce střední školy z Ostravy.

Zakladatelka a ředitelka Studentské Thálie Dana Benešová- Trčková uvítala mravence prospektory i rebely. Řád Král rebelů 2016 získala Jana Szkanderová Tomáš Valík pokřtil jako kmotr řád KRÁL REBELŮ a předal i Královské cookie letošní vítězce Janě Szkanderové. Patrik Hořelica s radostí pozoroval, jak dědictví Zlatokopa Henryho obohacuje novou generaci rebelů.

Za divokou videopozvánku a grafiku výstavy KRÁLOVSKÁ HOSTINA jej získala Jana Szkanderová.

Královská hostina/ grafika: Jana Szkanderová

Král rebelů 2016- Jana Szkanderová se stala po zlatíčku Veronice Vrublové dalším mladým talentem, o kterém se v budoucnosti budeme dozvídat ve webovnici. Budeme nepřetržitě „mapovat“ jejich umělecký růst.

Král rebelů 2016 Jana Szkanderová/ foto: Lenna Barrie/ grafika: Jana Buštíková, Creative Director Patrik Hořelica

Creative Director: Patrik Hořelica/ Foto: Matěj Damek/ Grafická úprava: Jana Buštíková

A hlavně se budeme těšit příští roky na další mladé talenty spřízněné s poselstvím Krále rebelů a dobrodruhů- Zlatokopem Henrym.

Rukopis originální medaile nezapře svého tvůrce. Clockwork imagination opět vytvořil pořádný „majstrštyk“. Vymazlená podoba Henryho na přední straně medaile již byla předvedena na mistrovství v rýžování zlata ve Zlatých Horách v roce 2015. Druhá strana medaile obsahuje nyní propojení se Studentskou Thálií. Cestováním časem naznačuje ozubené hodinové kolečko. Vtipný trilobit, putující na místě nuly, nabourává rebelsky pořadí letopočtu. Jirka Broš prostě umí!!!

Řád Král rebelů zhotovil Jiří Broš, který tvoří pod značkou Clockwork imagination Řád Král rebelů zhotovil Jiří Broš, který tvoří pod značkou Clockwork imaginationJana Szkanderová se stala Král rebelů 2016 Jana Szkanderová se stala Král rebelů 2016