DNA OPAVA
Opava vyhlásila k 800 létům založení města soutěž o novou sochu.
Umělecký kovář Ondřej Géla vyzval své kamarády ke spolupráci. Jeho návrh abstraktní sochy, doplnil příběhem o všudypřítomném kulatém tvaru DNA Opavy Patrik Hořelica. Chvalozpěv na město, ve kterém vyrůstal Henryho syn, na město, o kterém mu Henry vyprávěl neskutečné storky místo pohádek na dobrou noc, jsou zakódovány v příběhu DNA OPAVA.
Grafička a animátorka Veronika Stojanovová příběh podle skic Ondřeje Gély rozpohybovala ve videu. Díky svým mnohaletým zkušenostem v edukační sekci Galerie hlavního města Prahy sestavila obrazovou prezentaci vhodnou i pro novou verzi identity města Opava.
A jako třešnička na dortu vzájemné spolupráce vzniklo zábavné Pexeso DNA OPAVA. Návštěvníky v první den prezentace pobavilo a zároveň v horký den posloužilo jako nepostradatelný vějíř všem přítomným.
Historie:
V roce 2012 přebírá zodpovědnost za Henryho poklady jeho syn Patrik Hořelica. Navazuje na nejbláznivější vize svého otce. Dává jeho rebelství a pábitelství nový rozměr. Pokračuje v oslovování mladé generace. Navazuje spolupráci s výjimečnými lidmi a představuje jejich profese.
V roce 2013 zhotovil tým uměleckého kováře Ondřeje Gély létající důlní vozíky pro království zlatokopa Henryho. Z důlního vozíku následně Ondřej zhotovil i sochu Pocta hornictví, která vyhrála ve stejném roce soutěž Ostrava industriální. I přes nepřekonatelnou nelibost některých akademiků si tato socha získala náklonnost lidí a stala se nedílnou součástí ostravského koloritu.
V roce 2014 se (až na třetí pokus!) podařilo definovat, jak má správně vypadat internetová truhlice pokladů krále rebelů – webovnice. Technicky dokonalou kostru webu společnosti Net Magent, podle předloh trampských cancáků, do světa internetu novátorsky transformovala talentovaná (tehdy ještě) studentka grafiky Veronika Stojanovová.