Hefaiston

Hefaiston– to je nářez na kovárně!

512 soutěžících! Kováři z 18 zemí! 33letá tradice!

Možná byla inspirací pro vznik letošního hlavního díla na Helfštýně právě Kristova léta. Umělci život a smrt pojali trochu jinak. Jejich dílo se zrodilo a zároveň skonalo na kovadlině. Symbolika, síla, krása. Skupina kovářů pracovala do úmoru stejně jako Bůh šest dní. Sedmý den ale neodpočívali. Sedmý den se začala vystavovat zhotovená díla všech kovářů a začalo se slavit.

Henryho čtyři kamarádi z Kovárny Milostovice– Ondřej Géla, Stanislav Holík, Jan Balner  a Jan Baraunš , tři Belgičani- Patrick Pelgroms, Philip Vervoort a Raf Nulens  zhotovili dramaticky pojatou sochu. Z každého úhlu a směru je vidět precizní práce. Návštěvníci Hefaistonu byli nadšeni  a Muzeu Jana Amose Komenského v Přerově za podporu kovářského řemesla byl darován do sbírek další opravdový skvost.

Vítězství nad drakem/ Kovárna Milostovice

Vítězství nad drakem/ Kovárna Milostovice

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/284058-zelezny-padly-drak-uzavre-po-16-letech-cyklus-pro-helfstyn/

Henry to vidí ale trochu jinak: Ten chcíplej drak ještě dýchá! Jak jste to dokázali?! chechtá se Henry tak vesele- až se bortí Helfštýnské hradby. To se musí zapít a vytahuje Jantarovici a připíjí na úspěch šikovným kovářům.

Henry fandí poctivé a těžké práci černého ( kovářského) řemesla. Vždyť sám kdysi těžil železnou rudu! Má  proto radost, když z rudy vznikne něco opravdu hezkého….třeba….orloj rebelů a dobrodruhů, který si mohli (před jeho dokončením) prohlédnout i zvědaví návštěvníci Helfštýna. Máme se tedy zase na co těšit.

Orloj rebelů a dobrodruhů

Orloj rebelů a dobrodruhů neměří pomíjivý čas, objev i ty jeho tajemství