Josef Duchan

Kov odolá lépe zubu času pomocí dávného kouzla

SMALTOVÁNÍ

Techniky smaltu zajišťují zlepšení užitkových vlastností a dlouhověkost materiálu. Smalt dokáže obyčejným kovům dodat kouzlo neobyčejnosti.

Krásu zlatého korunovačního klenotu českých králů – Svatováclavskou korunu znásobuje přítomnost smaltu.

Svatováclavská koruna

Koruna krále rebelů a dobrodruhů Zlatokopa Henryho: STŘÍPKY MINULOSTI SE JAKO SEN ZRCADLÍ NA FILMOVÉM PLÁTNĚ SOUČASNOSTI

Korunu krále rebelů a dobrodruhů na 6. originální show z království Zlatokopa Henryho zdobí symbolicky 6 smaltů.


Josef Duchan

Životní cesta rodáka z Šenova u Ostravy vedla přímo na Akademii výtvarného umění v Praze. Následovaly studijní stáže v zahraničí. Josef Duchan se i přes úspěchy na mezinárodním poli nezapomíná s železnou pravidelností vracet na rodnou hroudu.

Dnes právě vám přiblíží své zážitky z cest za poznáváním lidskému oku neviditelného světa mikrokosmu.

Josef Duchan vyzdobil snovými krajinami mikrokosmu roční show AMERICKÝ SEN v městském muzeu Zlatých Hor

V roce  2010 vytvořil na výtvarném sympoziu SMALT ART VÍTKOVICE série smaltů. Velká průmyslová hala ostravské smaltovny je jedním ze tří míst na světě, ve kterém je možné velkoformátové smaltování realizovat. Propojením industriální historie a tradic Vítkovic s moderními výrobními postupy a současným uměním vznikl světový unikát.

AMERICKÝ SEN se stal pro Josefa Duchana skutečností. Jeho jedinečná umělecká díla mohli již obdivovat návštěvníci galerií  v New Yorku i hlavním městě Kanady. Zlatokopovi Henrymu je ctí představit kamínek z mozaiky rozsáhlého díla umělce Josefa Duchana. Šestice zvětšených smaltovaných kovových filmových políček prozrazuje příběhy atomické struktury prvomateriálu, ze kterého je průmyslová produkce.

Josef Duchan vytvořil z království Zlatokopa Henryho místo pro krásné snění. Celoroční show AMERICKÝ SEN začala 21. dubna 2018 ve Zlatých Horách.

My rebelové a dobrodruhové již víme, že pod povrchem se ukrývá nejeden překvapující příběh.