IRONTHERAPY

 

Připoj se i ty k celorepublikové zábavné hře.

Spojuj všechny okruhy a vytvoř silný řetěz.

Staň se součástí nejsilnějšího týmu.

IronTherapy – léčivá síla železa je zde!

 

OKRUH SPORTU:

Mistr světa v silovém trojboji 2018 Kamil Tůma zapůjčil, zde do Zlatých Hor, svoji zlatou medaili. Kamil dokázal pravidelným a poctivým cvičením přetavit svoji lásku k obyčejným železným činkám v ryzí zlato z Mistrovství světa!

 

OKRUH KOVÁŘSTVÍ:

Ve světě ceněné zlaté české ručičky (v našem případě pořádné zlaté pracky) jednoho z nejlepších českých kovářů Ondřeje Gély a jeho kamarádů kovářů z Milostovic u Opavy zhotovily kouzelné létající důlní vozíky. Ondřej také zapůjčil do Zlatých Hor železný řetěz, který prorostl živým stromem. Tato rarita je poprvé veřejně vystavena!

 

OKRUH ŠPERKU:

Karel Votipka vyšperkoval první Henryho show v roce 2013. Zlatokop Henry si cení, že tento mezinárodně uznávaný šperkař si našel opět čas. Osobně okrášlil IronTherapy šperky z kamenů, které obsahují nejrůznější podoby železa. Můžete objevit meteority z vesmíru nebo i první zkamenělé mikroorganizmy na naší planetě.

 

OKRUH GEOLOGIE A MINERALOGIE:

Zlatohorský patriot a odborník „přes kameny“ RNDr. Stanislav Staněk laické veřejnosti srozumitelnou a zábavnou formou představil zdánlivě obyčejné železo. Vyprávění o vzniku, vývoji těžby a propojení s regionem doplnil ukázkou unikátních kousků kamenů a minerálů ze svých sbírek.

 

OKRUH RECYKLACE:

S železnou pravidelností šperkař a pedagog Jiří Broš spolupracuje se Zlatokopem Henrym. Je to on, kdo zhotovil KORUNU KRÁLE REBELŮ, kdo se podepsal na ORLOJI REBELŮ a vytepává originální ŘÁDY KRÁLE REBELŮ pro prestižní uměleckou soutěž Studentskou Thálii. Nyní jako spoluautor show nepředstaví sebe a svoji tvorbu. Připojil do IronTherapy svého kolegu sochaře a pedagoga Petra Gerycha a talentovanou studentku Leonu Šteffkovou. V rámci recyklace materiálů nelze přehlédnout Leoninu železnou figuru (žebra spojují kostru stejně jako články řetězu menší části v jeden silný celek) nebo Petrovy železné svaly (v řetěz vyrýsované bicepsy se spínají k zlaté medaili z Mistrovství světa v silovém trojboji, začíná řetězová reakce).

 

OKRUH MLÁDÍ:

Ředitelka a zakladatelka Studentské Thálie Dana Benešová – Trčková pro rok 2019 inspiruje soutěžící mottem: TO JE SÍLA!

Účastnice Studentské Thálie a nositelka ŘÁDU KRÁLE REBELŮ 2016 Jana Szkanderová se podílela na instalaci této show a pořídila fotodokumentaci z jejího zahájení.

 

OKRUH SMALTU:

Smaltové obrazy Josefa Duchana znázorňující strukturu železa. Smalt obyčejné železo nejen zkrášluje, ale mění jeho užitkové vlastnosti, pomáhá železu odolávat zubu času. Tato okouzlující umělecká díla mají svoji váhu. Každý z obrazů váží 10Kg! Smalty vznikly v Ostravě ve Vítkovických železárnách. Nenechte si ujít celou škálu tvorby Josefa Duchana. Díla tohoto umělce již dávno dosáhla mezinárodního věhlasu.

 

OKRUH SVOBODY:

Na Náměstí Svobody ve Zlatých Horách (v muzeu které v roce 1991 založil) se s Vámi o pocit svobody rád podělí král rebelů a dobrodruhů Zlatokop Henry. V době, kdy naše hranice dělil ostnatý drát, svět svobody halila železná opona, strávil jako politický vězeň 6 let za železnými mřížemi.  Jeho ruce byly spoutány v ocelových želízkách. Nyní Henryho otevřená náruč vítá každého dalšího rebela, který se nebojí bojovat za zachování demokratických svobod.

 

OKRUHY IRONTHERAPY:

již propojily Prahu, Brno, Ostravu, Opavu, Mladou Boleslav, Helfštýn a Zlaté Hory….

 

OKRUHY IRONTHERAPY:

propojily sport, řemeslo, umění, historii, současnost a budoucnost.

 

Objevujte další okruhy na www.irontherapy.cz

Osmělte se, připojte se k nejsilnějšímu týmu, jste zde srdečně zváni


Poděkování za logotyp si zaslouží sportovec a grafik Šimon Matějka

Poděkování za moderaci zahájení show si zaslouží novohistorik Jiří Sochorek