HLEDÁNÍ ZEMĚ SVOBODY

Vítejte v nové hře, která Vás zavede do ZEMĚ SVOBODY.

Průvodcem Vám bude král rebelů a dobrodruhů Zlatokop Henry.

Do filmových políček ve svém království zasel semínka poznání.

Semínka se v kamenité ZlatoHorské půdě ujala….

…. a Vy můžete letos začít sklízet bohatou úrodu.

Někteří z Vás objeví třpytící se ryzí zlato.

Jiní odhalí hluboko pod povrchem ukrytou ryzí pravdu.

Nejtrpělivější z Vás navštíví i slíbenou ZEMI SVOBODY.


Existují dvě možnosti, jak ZEMI SVOBODY hledat.

Obě dvě jsou správné.

Neuděláte proto chybu, pokud vyzkoušíte každou z nich.

1. varianta

Navštivte osobně muzeum ve Zlatých Horách. Zlatokop Henry toto průkopnické muzeum založil v roce 1991. Tehdy neexistovaly chytré telefony ani infocentra. Informace podával osobně Henry. Pokud nebyl v muzeu, tak návštěvníky očekával na zahrádce před hostincem Koruna.

Pro kamarády, kteří měli hluboko do kapsy ( nebo měli smysl pro pořádné dobrodružství ) se tehdy nabízela jedinečná rarita. Tito vyvolení mohli přespat tajně přímo v muzeu, podívat se na Henryho poklady, poslechnout si při sklenici ( až sudech ) červeného vína Henryho neuvěřitelné příběhy.

I Vy můžete osobně poznat místo, kde se psala historie krále rebelů a dobrodruhů.

I Vy můžete ochutnat doušek svobody.

POSTUP: Hledejme společně po stopách Zlatokopa Henryho cestu k nalezení ZEMĚ SVOBODY. Klíč k branám ZEMĚ SVOBODY vyklíčil na některém z filmových políček umístěných v Království Zlatokopa Henryho.

NÁPOVĚDA: Aby bylo hledání ZEMĚ SVOBODY snadnější, rozhodlo se město Zlaté Hory přespolním hráčům této hry trochu pomoci. Náměstí, na kterém se muzeum s Královstvím Zlatokopa Henryho nachází, je pojmenováno NÁMĚSTÍ SVOBODY.

2. varianta

Pro ty z Vás, kteří nemají sílu nebo čas se kodrcat do vzdálených Zlatých Hor, existuje možnost cestování s pomocí internetu.

POSTUP: Zlatokop Henry své poklady ukrývá také zde ve WEBOVNICI a na Facebooku. Pravidelně připomíná zajímavé věci z historie a mapuje i nejžhavější novinky. Pečlivý návštěvník snadno nalezne jeden z klíčů od bran ZEMĚ SVOBODY.

NÁPOVĚDA: Letos již potřetí bude Zlatokopem Henrym v rámci prestižní umělecké soutěže Studentská Thálie udělen v Praze na Nové scéně Národního divadla řád KRÁL REBELŮ. Obdrží jej student, který nalezne odvahu vybočit z řady, a který dokáže své rebelské umělecké sny proměnit ve skutečnost.


Motto Studentské Thálie 2016: „Umění je svoboda a hranicí svobody je odvaha“

Ne náhodou v témže roce započala nová tradice udílení řádu KRÁL REBELŮ.