Jana Szkanderová

Jana obdržela v rámci Studentské Thálie řád král rebelů 2016. Tehdy diváky na Nové scéně Národního divadla v Praze rozesmála vtipným videem o trilobitovi bloudícím v horách konzumu.

Po dvou letech Jana (s humorem sobě vlastním) připravila dvojici pozvánek na 6. originální roční show z Království Zlatokopa Henryho. Zdánlivě hlavní roli hraje opět Henry, ale Jana nenápadně zaostřila pozornost na jeho kamarády.

První pozvánka navazuje na tvorbu mladé generace umělců, kteří netradičními postupy transformují poselství Zlatokopa Henryho novým fanouškům. Vladimír Chalupa (autor loga a komiksu), Veronika Stojanovová (autorka vizuálu WEBOVNICE a zcela nové tajné vychytávky), Jiří Broš (autor PFka 2018 a tvůrce koruny krále rebelů) jsou perfektní spoluhráči. Bez jejich pomoci by nový obraz Zlatokopa Henryho – krále rebelů a dobrodruhů neexistoval.

Americký sen retro plakát

Druhá pozvánka připomíná dávné zápisky a vybledlé fotografie z trampských cancáků. Retro podoba a vyzdvihnutí práce perfektních kumštýřů nejsou náhodné. Právě historie, tradice a poctivé řemeslo se pojí se zlatokopectvím, trampským světem a muzeem.

Jana Vytřasová (autorka sochy), Jaroslav Slavík (tvůrce loutky), Boleslav Doboš (malíř tajné mapy a historik regionu) připomínají, že tradice stále žije. Větrem ošlehaní machři jsou připraveni předat své znalosti a dovednosti novým zájemcům.

Díky Jani za pozvánky!!!

 Čím 6. originální roční show AMERICKÝ SEN překvapí, se dozvíme již 21. dubna 2018.