Návrat do Gold Mountains

Co dělá novohistorik o Velikonocích? Chodí po šmigrustu, sbírá čoko-vejce a výslužku prolévá čirou slivovičkou. Stíhá toho, ale mnohem více. Ještě před pondělní tradicí vyráží za dobrodružstvím do Zlatých Hor. Mekka zlatokopectví se otevírá v celé své kráse a já se o to chci s vámi podělit.

Jako malý klučina jsem kousek odsud absolvoval letní tábory. Dnes se vracím po letech za jiným účelem. V místním muzeu pomůžu organizovat show.

 Novohistorik Jiří Sochorek při přípravě show DRAČÍ VEJCE

Show začíná Velikonocemi a bude ukončena až za rok v termínu 73. narozenin Zlatokopa Henryho.

Ručičky kapesních hodinek ukazují tří hodiny odpoledne. „Nejvyšší čas jít dovnitř“ říkám si pro sebe a zařadím se k návštěvníkům mířícím do muzea. V místnosti vyhrazené králi rebelů a dobrodruhů už je vše připraveno. Exotické plody dračího ovoce a granátových jablek dráždí chuťové pohárky. Pohárky šampaňského a něčeho tvrdšího jsou připraveny také. Hlavní pozornost ale upoutávají hnízda s dračími vejci uvnitř létajících vozíků. Dračí vejce? No jo, zapomněl jsem zmínit, že tak se jmenuje tato již pátá originální show.

Novohistorik Jiří Sochorek před branami království Zlatokopa Henryho

Show DRAČÍ VEJCE je inspirována skonem draků a jejich znovuobjevením naším kamarádem Henrym. Bájná zvířata ožívají. Přinášejí příběhy a inspiraci mladé generaci. Rebelské duše se spojují. Pomocí umění zachraňují pohádkové tvory před zapomněním. Buďte toho součástí. Mrkněte na důkazy jejich existence v muzeu ve „Zlatých“ nebo čtěte DRAČÍ BÁJE ve webovnici. Třeba jednou draci zachrání nás.