Umění emailu / technika smaltu

Šestá roční show z království Zlatokopa Henryho pokračuje sklizní bohaté úrody z filmových políček.

Zlatokop Henry se vydal ze Zlatých Hor do Prahy a pak do Brna.

Smaltovaná filmová políčka, která zdobí korunu krále rebelů na šesté originální roční show z Království zlatokopa Henryho, se pěkně vybarvují. Černobílé až zemitě hnědé barvy obrazů snových krajin Josefa Duchana ožívají pestrostí celého barevného spektra v Praze a Brně.

V Praze v galerii KusKovu objevíme pestrá políčka menších rozměrů. V Brně v Technickém muzeu se nachází pole obrovské! Zlatokop Henry vám prozradí tajemství této záhady.

Na besedě v galerii KusKovu  prozradila kurátorka výstavy Alchymie smaltu nejednu zajímavost. Magdalena Urbanová inspirovala vznik světového unikátu, jehož „zrod“ trval více než tři roky. Technickém muzeum v Brně se může nyní pochlubit jedinečnou výstavou Umění emailu / technika smaltu odhalující tajemství kovu, skla a ohně ukryté v artefaktech uměleckého řemesla i tovární produkci. Mezinárodní rarita ukazuje průřez historií smaltu z nejrůznějších kontinentů. Souhrnné mapování umění a techniky smaltu obohatilo svět nejen o průkopnickou výstavu, ale zanechalo po sobě unikátní plod. Katalog z výstavy získal 3. místo v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2017 v kategorii publikace roku.

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis 2017

Zlatokop Henry nelenil a zavítal do Brna výstavu před jejím ukončením navštívit. K jeho radosti jej osobně přivítala editorka úspěšného katalogu Pavla Stöhrová.

Tak šup šup kamarádi, ještě můžete stihnout navštívit výstavy v Praze, Brně i Zlatých Horách. Poznat prospěšnou a krásnou práci mnoha šikovných lidí.