Vize k nezaplacení

Zjištění: Svoboda ducha je cennější než hrouda zlata.

Henry byl vždycky hlava otevřená, pod jeho kloboukem ze zrodil nejeden nápad.

Na chlapeckém internátním učilišti v Příbrami už jako kluk zakládá sportovní oddíl. Toužebná možnost svobodnějšího pohybu, a příležitost setkávat se při sportovních aktivitách i s ostatní mládeží, naráží na nevoli pedagogů. Henry proto hledá nové cesty. V roce 1963 snaha rebelů vrcholí a vzniká TRAMPSKÁ OSADA KLUB MICKEY MOUSE. Jako její zakladatel a doživotní prezident vymýšlí bejkoviny, přitahující velké množství mladých lidí. Trampské potlachy, o nichž se informace šíří jen šuškandou, převyšují tisícovou účast. Policie nahání Henryho a jeho kamarády po lesích a hledá důvody k perzekuci mladých trampů.

Na základě Henryho lásky k přírodě a historii Zlatohorska vyrůstá  muzeum ve Zlatých Horách. K prezentaci zkušeností s rýžováním zlata je zde poprvé použita interaktivní forma. Henry názorně učí kamarády a turisty jak najít zlato na objektu, který mnozí vidí poprvé. Tímto znovuobjeveným předmětem je rýžovací pánev. Henry buduje další novodobou tradici na Zlatohorsku- mistrovství v rýžování zlata.

MISTROVSTVÍ EVROPY 1996

Zlaté Hory se nyní mohou chlubit novou kašnou na náměstí, navrženou ve tvaru třech rýžovacích pánví. Každý rok zlatokopové zápolí o trofej Pánev starosty Zlatých Hor. ,,Až se někdy v budoucnu stane starostou města žena, bude pak titul klání znít mnohem pikantněji!,, vtipkuje Henry.

Království zlatokopa Henryho je nyní nejen reprezentativní moderní expozicí v Městském muzeu Zlatých Hor, ale i útočištěm všech zastánců zdravého rozumu, bojujících za svobodu ducha. Vítej i ty mezi námi.

Bonusové počteníčko pro opravdové fajnšmekry a kamarády.